Wymiana dysku HDD na SSD NVMe EVO Szczecin

Wymiana dysku HDD na SSD, m.2, NVME w laptopie lub komputerze stacjonarnym PC.

Wymiana starego i wolnego dysku talerzowego HDD na nowoczesny półprzewodnikowy dysk SSD w standardzie SATA, m.2, NVME. Pozwoli na kilkukrotne, nawet kilkusetkrotne przyspieszenie odczytu i zapisu danych.

Każdy starszy komputer lub laptop posiada niestety na swoim wyposażeniu dysk twardy HDD (hard disk drive). Odczyt danych, czyli Państwa plików odbywa się ze średnią prędkością około 50-80 MB/s. Najlepsze i najdroższe konstrukcje HDD osiągają prędkości odczytu około 120MB/s (takich dysków nie znajdziemy w laptopach z popularnych sieciówek).

Natomiast dyski SSD, to jest inna historia :). Najprostsze i najtańsze dyski SSD 2.5″ SATA „na dzień dobry” osiągają prędkości odczytu danych rzędu 400-550 MB/s.

Lekko droższe, dyski SSD NVMe M.2 (NVM oznacza pamięć nieulotną, która zwykle jest pamięcią typu flash w postaci dysków półprzewodnikowych. „E” odpowiada za komunikację po magistrali PCi-express). Tutaj prędkości odczytu bez problemu dochodzą do 3500 MB/s ! ale UWAGA najszybszy (chwilowo) obecnie dysk Samsung EVO 980 PRO SSD NVMe PCI-E 4.0. Osiąga odczyt sekwencyjny do 7000 MB/s100x szybciej niż dysk talerzowy HDD !!!!

Przesiadka z dysku HDD na SSD jest całkowicie bezbolesna. Możemy zrobić klon dysku HDD na SSD 1:1. Warunkiem jest posiadanie dysku SSD przynajmniej tej samej wielkości co ilość danych, które mamy na starym dysku HDD. Jeśli natomiast nie mamy poinstalowanych ważnych programów. AutoCad, PhotoShop, Corel, Office, Rachmistrz, Płatnik, MathCad i innych, do których nie mamy już instalatorów lub kluczy. Możemy spokojnie zainstalować system operacyjny na nowo i przenieść luźne pliki. Zdjęcia, dokumenty, filmy, muzykę, na nowy dysk, kopiując ze starego HDD.

Dyski SSD potaniały obecnie tak mocno, że nie trzeba wydać fortuny na zmianę jakości pracy. Najtańsze dyski SSD 2.5″ SATA pasujące do każdego laptopa kosztują od 100zł za 120GB. Droższe i szybsze dyski w technologii NVME, przeważnie wiążą się z dopłatą 100-200zł w zależności od producenta.

To jest naprawdę rewelacyjna metoda przyspieszenia starszego laptopa / komputera PC. Niewielkim kosztem, dostajemy rewelacyjny przyrost prędkości bez konieczności kupna nowego laptopa / PC-ta. Za 3000zł – 4000zł przy obecnej drożyźnie za sensowny model.

Czas takich przenosin w naszym serwisie laptopów. Wynosi około 24h do 48h w zależności od ilości danych do skopiowania / klonowania.

P.S.

Najszybciej udało nam się „postawić” od początku, czysty system Windows 10 na dysku NVMe w 7 minut ! Możemy jeśli warunki na to pozwolą, „wyrobić” się w kwadrans.

Zapraszamy do kontaktu kom. 504-17-17-17

Dodaj komentarz