Naprawa komputera podczas uruchamiania.

Poniżej można znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia.

Co to jest narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia?

Narzędzie do naprawy komputera podczas uruchomienia to narzędzie odzyskiwania systemu Windows służące do usuwania niektórych problemów, takich jak brakujące lub uszkodzone pliki systemowe, mogących uniemożliwić poprawne uruchomienie systemu Windows. Po uruchomieniu to narzędzie skanuje komputer pod kątem problemów, a następnie próbuje je rozwiązać, aby zapewnić poprawne uruchamianie komputera.

Jeśli podczas próby skorzystania z narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia występują problemy lub komputer nie zawiera tego narzędzia, może to oznaczać, że zostało ono dostosowane lub zastąpione przez producenta komputera. Należy sprawdzić informacje dołączone do komputera lub przejść do witryny sieci Web jego producenta.

Jak korzystać z narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia?

Narzędzie do naprawy komputera podczas uruchomienia znajduje się w menu Opcje odzyskiwania systemu, które znajduje się na dysku instalacyjnym systemu Windows. Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia może być również zainstalowane na dysku twardym, jeśli na komputerze są preinstalowane opcje odzyskiwania. Podczas operacji naprawiania problemu narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia może wyświetlać monity o dokonanie wyborów oraz ponownie uruchamiać komputer, jeśli proces naprawczy tego wymaga.

Jeśli posiadasz dysk instalacyjny systemu Windows:

 1. Włóż dysk instalacyjny.
 2. Ponownie uruchom komputer.
  Kliknij przycisk StartObraz przycisku Uruchom, potem strzałkę przy przycisku ZablokujObraz przycisku Zablokuj, następnie kliknij przycisk Uruchom ponownie.
 3. Jeśli zostanie wyświetlony monit, naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić system Windows z dysku instalacyjnego. Jeżeli konfiguracja komputera nie umożliwia uruchamiania z dysku CD lub DVD, zajrzyj do instrukcji dostarczonych z komputerem.
 4. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.
 5. Kliknij opcję Napraw komputer.
 6. Wybierz system operacyjny, który chcesz naprawić, a następnie kliknij przycisk Dalej.
 7. W menu Opcje odzyskiwania systemu kliknij polecenie Naprawa systemu podczas uruchomienia.

Jeśli na komputerze są wstępnie zainstalowane opcje odzyskiwania:

 1. Usuń z komputera wszystkie dyskietki, dyski CD oraz DVD i uruchom go ponownie.
  Kliknij przycisk StartObraz przycisku Uruchom, potem strzałkę przy przycisku ZablokujObraz przycisku Zablokuj, następnie kliknij przycisk Uruchom ponownie.
 2. Wykonaj jedną z następujących czynności:
  • Jeśli na komputerze zainstalowano tylko jeden system operacyjny, naciśnij i przytrzymaj klawisz F8 podczas ponownego uruchamiania komputera. Klawisz F8 trzeba nacisnąć przed wyświetleniem logo systemu Windows. Jeżeli zostanie wyświetlone logo systemu Windows, należy spróbować ponownie, czekając na wyświetlenie monitu logowania systemu Windows, a następnie wyłączając i ponownie uruchamiając komputer.
  • Jeśli na komputerze jest zainstalowanych kilka systemów operacyjnych, za pomocą klawiszy strzałek wyróżnij system operacyjny, który chcesz naprawić, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz F8.
 3. Na ekranie Zaawansowane opcje rozruchu użyj klawiszy strzałek, aby wyróżnić opcję Napraw komputer, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 4. Wybierz układ klawiatury, a następnie kliknij przycisk Dalej.
 5. Wybierz nazwę użytkownika, wpisz hasło, a następnie kliknij przycisk OK.
 6. W menu Opcje odzyskiwania systemu kliknij polecenie Naprawa systemu podczas uruchomienia.

Czy są problemy, których nie można rozwiązać za pomocą narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia?

Za pomocą narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia nie można usunąć awarii sprzętowych ani rozwiązać problemów spowodowanych niektórymi typami ataków wirusowych. Nie jest to również narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, więc nie można z niego skorzystać do odzyskiwania plików osobistych, takich jak fotografie lub dokumenty. Aby zabezpieczyć komputer, należy regularnie tworzyć kopie zapasowe systemu oraz plików. Aby uzyskać więcej informacji, wyszukaj termin „kopia zapasowa” w oknie Pomoc i obsługa techniczna.

Co zrobić, jeśli problemu nie można rozwiązać za pomocą narzędzia do naprawy komputera podczas uruchomienia?

Jeśli naprawa nie powiedzie się, zadzwoń do nas lub napisz smsa na numer 504171717 naprawimy komputer u Ciebie w domu lub zabierzemy do siebie  w Szczecinie i okolicach za darmo.

3 thoughts on “Jak naprawić komputer, naprawa komputera podczas uruchamiania.

 1. Mam tableta z windows 10 gdy go zresetowałem powinien się na nowo się uruchomić i zacząć instalowanie windows 10 lecz przy każdym uruchamianiu jest czarny ekran.
  Chciałbym wiedzieć jak włączyć narzędzie do naprawiania systemu windows gdy system nie jest zainstalowany aby ręcznie uruchomić instalację windows z dysku twardego

Dodaj komentarz