naprawa laptopów szczecin, naprawa komputerów, wymiana matryc, naprawa gniazd zasilania, serwis laptopów, matryce, wymiana, naprawa, serwis komputerowy szczecin, naprawa komputerów szczecin, apple, pogotowie komputerowe szczecin, laptopy, szczecin, naprawa szczecin, komputery, monitory, drukarki, obsługa informatyczna, opieka informatyczna

Komunikat o błędzie podczas próby uruchomienia programu Outlook

Komunikat o błędzie podczas próby uruchomienia programu Outlook 2003 i 2007 : „Plik MAPI32.DLL jest uszkodzony lub jego wersja jest zła, nieodpowiednia”

Symptomy

Próba uruchomienia programu Microsoft Office Outlook 2003 kończy się niepomyślnie. Ponadto jest wyświetlany następujący komunikat o błędzie:

Nie można uruchomić programu Microsoft Office Outlook. Plik MAPI32.DLL jest uszkodzony lub jest to jego zła wersja. Przyczyną może być zainstalowanie innego oprogramowania poczty e-mail. Zainstaluj ponownie program Outlook.

Przyczyna

Ten problem może wystąpić w przypadku zainstalowania, a następnie odinstalowania programu Microsoft Office Outlook 2007 Beta 2 na komputerze z zainstalowanym programem Outlook 2003. Podczas dezinstalacji wersji Outlook 2007 Beta 2 plik MSMapi32.dll wersji Outlook 2007 Beta 2 nie jest usuwany z następującego folderu na komputerze:

C:\Program Files\Common Files\System\Msmapi\identyfikator_ustawień_regionalnych

Uwaga: Każdemu językowi odpowiada inny identyfikator_ustawień_regionalnych. Na przykład dla języka angielskiego (Stany Zjednoczone) jest to 1033. Aby uzyskać więcej informacji o tych technikach, odwiedź następującą witrynę MSDN (Microsoft Developer Network) w sieci Web:

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom Eksploratora Windows.
  2. Znajdź i otwórz następujący folder na komputerze:
    C:\Program Files\Common Files\System\Msmapi\1033 lub 1045 itd itp
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik MSMapi32.dll, a następnie kliknij polecenie Zmień nazwę.Uwaga: Plik (Msmapi32.dll), którego nazwę zmieniasz, nie jest tym samym plikiem, co plik (Mapi32.dll) wspomniany w komunikacie o błędzie.
  1. Wpisz Msmapi32.old, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby zmienić nazwę pliku.
  2. Uruchom program Outlook 2003.

Uwaga: Uruchomienie programu Outlook 2003 spowoduje, że naprawi się on samodzielnie.

Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office Outlook 2007
  • Microsoft Office Outlook 2003
Słowa kluczowe:
kberrmsg kbtshoot kbprb kbstartprogram kbexpertisebeginner KB926196
źródło Microsoft.com

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować